Go to content Go to navigation

Zažít město jinak 2012

Zveme Vás na hlubočepský pouliční festival v rámci celopražské akce „Zažít město jinak/Poznej svého souseda“, který se uskuteční v sobotu 22. září 2012 od 13 hodin na konci ulice Hlubočepská (směrem k viaduktu při vstupu do Prokopského údolí). Přijďte si užít ulice ještě předtím, než se změní v pulsující dopravní tepnu v důsledku dalších a dalších developerských projektů v Prokopském údolí. Čekají Vás bohatý program a lidé, které potkáváte, ale nevíte, že vedle Vás bydlí.

Během celého festivalu bude fungovat pouliční kavárna nabízející národní, regionální a rodinné speciality zdejších obyvatel. Dále se můžete těšit na výtvarnou dílnu, dětský cyklistický závod a všelijaké hry. Okolí skýtá řadu možností, je také na vás, jak je využijete.

Hlubočepská - místo akce
Hlubočepská - místo akce - čekání na kavárnu.

Odpolední program

Hlubočepská - místo akce
Hlubočepská - ranní přípravy.

Večerní program

Velmi uvítáme, pokud se rozhodnete zapojit do příprav akce:
Především poskytnutím vašich národních, regionálních či rodinných specialit do kavárny, pomocí při samotném zajišťování akce, ale také vlastními nápady a návrhy. V pamětnickém koutu bychom rádi představili materiály týkající se blízké i vzdálenější historie Hlubočep, které můžeme shromáždit jedině s vaší pomocí. Máte-li zájem, přineste, prosím, cokoliv uznáte za vhodné – rodinné fotografie, výstřižky, knížky, dokumenty… Zapůjčené materiály s vaší pomocí zaopatříme, označíme, vystavíme a vrátíme, případně po předchozí dohodě ofotíme a vystavíme. Máte-li v knihovně navíc knihy nebo časopisy pro děti a dospělé, přineste je do pouličního antikvariátu. Velmi uvítáme, přispějete-li do kavárny nějakým pohoštěním vlastní výroby – těšíme se na vaše štrůdly, koláče, bábovky, buchty, pomazánky, mošty a jiné.


View Larger Map

Dětský závod na kolech bude na louce za nádražím. Pro děti ho pořádá místní cyklistická prodejna a servis Kola na statku. Projdete pod velkým viaduktem, poté doleva tunýlkem pod spodní tratí až na začátek panelky a doprava za závorou na louku. Start první kategorie 15:30, druhá ,pokud bude, ihned po dojetí první. Počet startujících /zatím/ není neomezen. Nejmladší pojedou cca 200-300m, starší maximálně 1km. Vlastní kolo a přilba podmínkou ůčasti v závodu. Za děti berou odpovědnost rodiče!

Doprava MHD - vlaky na dolní trati mají bohužel právě výluku a navíc tento týden je kvůli opravě zavřen železniční přejezd, takže i autobus č. 120 má jinou trasu (ze směru od Knížecí se dostanete na zastávku Slivenecká a sejdete dolů, směrem z Barrandova zajede i těsně nad přejezd, kde je dočasně přesunuta zastávka Hlubočepská). Alternativně lze přijet i výlukovým autobusem č. 728 od tramvajové zastávky Hlubočepy ke zdravotnímu středisku.

Máte-li zájem k akci jakkoliv přispět, kontaktujte nás raději předem: Jan Havlín - havlin.jan@post.cz / 775 216 790

Akce probíhá bez podpory městské části Praha 5.

Fotky


od Luise

Plakát