Go to content Go to navigation

Železnice

Správa železniční dopravní cesty již delší dobu provádí rekonstrukci tratě č. 173 (Praha-Smíchov přes Rudnou u Prahy do Berouna, dříve součást Pražsko-duchcovské dráhy). V rámci rekonstrukce by mělo dojít k modernizaci zabezpečovacího zařízení a zvýšení traťové rychlosti; jedním z hlavních důvodů rekonstrukce je použití tratě pro odklon vlaků při plánované rekonstrukci koridorové trati Praha – Beroun.

Zdroj: Ropid.cz

Pro Hlubočepy by to mělo přinést dvě změny, obnovení výhybny pro křižování vlaků v místě současného nádraží a, hlavně, zřízení (přesunutí) zastávky Praha-Hlubočepy vedle železničního přejezdu Slivenecké ulice (do míst sousedících s Besední restaurací). Pro informace o stavbě této nové zastávky jsem přidal stránku Praha-Hlubočepy střed.

V plánech je také obnovení železniční zastávky Praha-Hlubočepy zastávka na trati Buštěhradské dráhy. Změna v územním plánu již byla přijata, zatím jsem však nenašel žádnou zmínku o přípravě stavby.

SŽDC 5.12.2012

Na Stavební správě Praha SŽDC jsem se informoval o stavu příprav – rekonstrukce železničního svršku a přeložení zastávky jsou dvě rozdílné akce. Ta druhá zahrnuje stavební změny na celé trati Praha – Rudná – Beroun, v Hlubočepích zejména přesunutí zastávky a zřízení výhybny. Byla již zpracována dokumentace pro územní řízení, záleží, jak rychle vše bude procházet skrz úřady. Předpokládají realizaci 2014-15, pokud by se podařilo získat všechna povolení dříve, je možný začátek již v roce 2013.

Tiskovka Ropid 8.10.2012


Citace [http://www.ropid.cz/files/PDF_ruzne/tiskovka_2012-10-08.pdf]:

Připravované stavby v pražské aglomeraci k realizaci do roku 2015:

Další informace